O Winie

Są najbardziej popularne i cieszą się olbrzymim uznaniem w swoich pięciu odmianach. Chociaż produkcja czerwonego wina na Teneryfie miała miejsce dużo później niż pierwszy sukces białych win wyspiarskich, który datuje się na wieki XVI-XVII, dziś osiągnęła zasłużone uznanie ze względu na swoją jakość i wyjątkowość. Są to wina o bardzo specyficznym charakterze, które występują w pięciu odmianach: tradycyjnej, macerowanej, barrica, crianza i reserva. Stanowiąc idealny dodatek do smacznej kuchni wyspiarskiej, czerwone wina z Teneryfy są bardzo popularne w restauracjach na całej wyspie.

Czerwone wina z Teneryfy wytwarzane są przede wszystkim, z kanaryjskich odmian listan negro i negramoll. Eksperci twierdzą, że tradycyjne wino czerwone z Teneryfy roztacza intensywny aromat owocowy, a w ustach jest wytrawne, o dobrej strukturze. Wino czerwone macerowane, ze swojej strony, wyróżnia się swoistym bukietem i długą trwałością nut owocowych, podczas gdy wino czerwone barrica ma smak długi i trwały, z nutą szlachetnego drewna.

Odmiana wina czerwonego crianza, którą spotkać możemy przede wszystkim w prowincji Tacoronte-Acentejo, wyróżnia się ze względu na swój aromat: drzewny, waniliowy i owocowy, a w ustach pozostawia bogate wrażenia smakowe. Wreszcie, czerwone wino reserva, charakteryzuje się zespołem smaków, pomiędzy prażonym, tytoniu i wanilii.