TEA – Przestrzeń dla Sztuk położona jest w Santa CruzTEA, Tenerife Espacio de las Artes, powstała z inicjatywy Rady Wyspy Teneryfy, a jest dziełem takich architektów jak Jacques Herzog, Pierre de Meuron i Virgilio Gutierrez. 20 622 m² przeznaczonych do prezentacji kultury, mieści w sobie, poza Instytutem Oscara Domingueza, Centrum Fotografii Wyspy Teneryfy i bibliotekę (Red Insular).

Główny zamysł działalności tej instytucji jest innowacyjny nie tylko dla Teneryfy, ale dla całych Wysp Kanaryjskich. Jest ona pierwszą taką infrastrukturę kulturalną na Archipelagu, ze zdecydowanie współczesnym powołaniem, skupienia w sobie sztuki wytworzonej przez nowe zmiany technologiczne naszego społeczeństwa.Budynek opiera się na serii elementów przekątnych na piętrze oraz pochylonych podłóg, wliczając w to rampę, dzięki czemu przestrzeń publiczna wnika w budynek i wylewa się na patio. Architekci pracowali nad konceptem, w którym różne przestrzenie i działania mieszają się ze sobą.

Ta przestrzeń zawiera swoistą dekorację z małych szklanych prześwitów. Mowa tu o 1200 szybkach o 720 różnych wymiarach i formach znajdujących się w fasadach, które sprawiają, że powłoka budynku staje się bardzo atrakcyjna i dynamiczna z wizualnego punktu widzenia.

• Adres: Avda. de San Sebastián 10, 38003 Santa Cruz de Tenerife