Tradycja religijna na Teneryfie. Również na Teneryfie, jedną z najbardziej zakorzenionych i nabożnych demonstracji religijnych i kulturowych są obchody Świąt Wielkiej Nocy, które w La Lagunie nabierają szczególnego znaczenia. W procesjach uczestniczą tłumy zarówno wiernych jak i zaciekawionych turystów, którzy – jeśli nie uczestniczą w żarliwej nabożności, która przesyca miasto – podziwiają wspaniałe walory artystyczne wizerunków.

Różne bractwa, złożone z mieszkańców dzielnic, przekazujących swój charakter uczestnictwa z pokolenia na pokolenie, towarzyszą wizerunkom świętych podczas demonstracji o wielkim znaczeniu religijnym ale także kulturowym, artystycznym i społecznym.
Najważniejsze procesje odbywają się od Wielkiego Czwartku. Wówczas świątynie miasta wystawiają świętą eucharystię i nie zamykają swych drzwi przez cały dzień i dużą część nocy. Wielka Procesja (Procesión Magna), odbywająca się w Wielki Piątek o 17.00 oraz Procesja Ciszy (Procesión del Silencio), która ma miejsce tego samego dnia o 21.00 to uroczystości, które przyciągają najwięcej publiki. Obydwie wychodzą z kościoła Niepokalanego Poczęcia (Iglesia de la Concepción).

Inne miejscowości, w których uroczystości Wielkiej Nocy są wyjątkowo podniosłe to: Santa Cruz de Tenerife, Puerto de la