Ośrodek Sztuki i Kongresów Magma / Magma Arte&Congresos. Budynek położony w miejscowości Playa de Las Americas. Ten budynek powstał na bazie awangardowego konceptu architektonicznego, który łączy w sobie istotę ziemi kanaryjskiej oraz przestrzeń użytkową. Cały zespół inspirowany jest lawą i wulkanem. Budynek Magmy uwodzi swą estetyką oraz praktycznym rozplanowaniem wnętrza, które zostało zaprojektowane tak, aby być skrajnie funkcjonalnym i mieć różnorakie przeznaczenie.

Jego oferta przestrzenna jest złożona z ponad 6000 m² wnętrz i 4500 m² powierzchni zewnętrznej. We wnętrzu wyróżniają się 3 sale główne, całkowicie przezroczyste, z szerokimi wejściami i światłem naturalnym – Wielka Sala, o 2860 m² i 8 metrach wysokości, Sala Wysoka, o 1800 m² i 4 metrach wysokości, oraz hol wejściowy o 806 m². Obie główne sale dysponują składanymi panelami, co pozwala na podzielenie ich według potrzeb, umożliwiając organizację spotkań dla od 15 do nawet 3000 osób.Wyposażenie techniczne zapewnia wspaniałe rezultaty audiowizualne, oświetleniowe, dźwiękowe i komunikacyjne, do czego dodać należy dbały o szczegóły serwis kateringowy, hostessy, dekorację i organizację nastroju, projekt i produkcję materiałów graficznych, jak również wielorakie możliwości brandingu. Oferta usług ośrodka uzupełniona została przez niedawno otwarty Business Center, przestrzeń biurową przystosowaną do realizacji wydarzeń biznesowych, która zawiera w sobie strefę szkoleniową, salę spotkań wyposażoną w system wideokonferencji, prywatny parking, pas jezdni dla autobusów i 24-godzinną ochronę.Lokalizacja budynku, otoczonego najlepszą ofertą hotelową na południu wyspy, i znajdującego się zaledwie 15 minut od lotniska Reina Sofia, sprawia, że Magma Arte&Congresos stanowi punkt strategiczny dla zorganizowania wszelkiego rodzaju wydarzeń lub spotkań biznesowych.

Klienci tacy jak L’Oreal Hiszpania, Oriflame, Sony, Audi, John Deere, Viajes Iberia, Sol Meliá, Amway, Mc Donald’s, Laboratorios Esteve, Merck Sharp & Dohme, TUI UK, Thomas Cook, Swarovski czy T-Mobile, między innymi, zaufały budynkom Magma Arte& Congresos od momentu ich otwarcia w 2006 roku.