Teneryfa – Wyspa wiecznej wiosny

1. Teneryfa – Wyspa wiecznej wiosny

Zgodnie z ostatnimi badaniami N.A.S.A. stwierdzono, że ”klimat Wysp Kanaryjskich jest najbardziej sprzyjającym klimatem dla człowieka na naszym globie”. Teneryfa-górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego, wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, mimo że administracyjnie podlega Hiszpanii, leży na północny zachód od wybrzeży Afryki. Położona na tej samej szerokości geograficznej co Floryda, nazywana krainą wiecznej wiosny, gdzie przez prawie cały rok świeci słońce, oferuje swym mieszkańcom kilka różnych stref mikroklimatycznych. Brak pór deszczowych (na południu wyspy deszcz pada kilka razy w roku), brak stref huraganowych czy silnych sztormów powoduje, że sporty wodne, golf i inne, można uprawiać przez cały rok. Jedynie w miesiącach zimowych, podczas grillowania późnym wieczorem, nie zaszkodzi włożyć cienki sweterek.

Bezpieczeństwo i wysoki poziom życia

2. Bezpieczeństwo i wysoki poziom życia

Wyspy Kanaryjskie będące pod administracją hiszpańską są autonomicznym regionem (mają swój własny rząd – Gobierno de Canarias ) i posiadają specjalny status w Unii Europejskiej (5% IGIC- prawie odpowiednik naszego podatku VAT ). W praktyce oznacza to, że Twoje inwestycje w nieruchomości chronione są przez prawo budowlane Unii Europejskiej.
Skutecznie działające prawo oraz sprawnie działająca policja (chroniąca Twych interesów) pozwala czuć się bezpiecznie Tobie i Twojej rodzinie. Wysoki poziom służby zdrowia i szkolnictwa, rozbudowana baza sportowa (wspaniałe obiekty sportowe, baseny i boiska) dają możliwości prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, a także aktywnego wypoczynku wszystkich mieszkańców i odwiedzających wyspę.

Łatwa komunikacja na wyspę

3. Łatwa komunikacja na wyspę

Na Teneryfę najprościej dostać się drogą powietrzną. Bezpośrednie połączenia na wyspę oferują prawie wszystkie większe porty lotnicze w całej Europie w tym także Warszawa i Katowice ( lot z Polski trwa ok. 5,5 godz.), natomiast loty transferowe odbywają się z praktycznie wszystkich polskich lotnisk.
W 2011 powstanie pod Berlinem ( ok. 70 km od zachodniej granicy Polski ) jeden z największych portów lotniczych w Europie – Berlin Brandenburg International. Oznacza to, że na Teneryfę będziemy latać o każdej porze dnia i nocy po przystępnych dla każdego cenach.

Na Teneryfie znajdują się dwa lotniska, północne i południowe skąd można polecieć we wszystkich kierunkach świata (samoloty startują co 3-5 min.)

Niezwykłe piękno Teneryfy

4. Niezwykłe piękno Teneryfy

Teneryfa – „zaginiona Atlantyda”, „kraina wiecznej wiosny” jest mekką turystyczną Europy.
Począwszy na Pico del Teide (najwyższy szczyt Hiszpanii-3718 m.n.p.m) i księżycowym krajobrazie panującym na płaskowyżu Las Cañadas, poprzez tropikalne lasy poprzecinane zapierającymi dech w piersi wąwozami, małymi górskimi wioskami docieramy do metropolii turystycznych z ekskluzywnymi hotelami, rezydencjami i markowymi sklepami. Podróż kończymy na plaży w cieniu palmy lub kąpielą w lazurowych toniach oceanu. Pełna kontrastów i różnych stref klimatycznych nie pozwala nam zapomnieć o pięknie natury naszej Ziemi.

Niebywale niskie koszty utrzymania

5. Niebywale niskie koszty utrzymania

Mało kto z przybyłych na wyspę mógł przeoczyć fakt, że koszty życia, począwszy od cen w restauracji, poprzez ceny papierosów i alkoholu, a skończywszy na oleju napędowym są o wiele niższe w porównaniu do cen w innych krajach europejskich. Wyspy Kanaryjskie zawdzięczają to strefie Z.E.C. ( Zona Especial Canaria ). Z.E.C. to strefa niskiego podatku, który wprowadzono na wyspach ( Ustawa Komisji Europejskiej ze stycznia 2000 r.), w celu wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego. Jeżeli dodamy do tego brak kosztów ogrzewania oraz jeden rodzaj garderoby, można stwierdzić, że życie na Teneryfie staje się łatwym, lekkim i przyjemnym.
A czyż nie o to chodzi w życiu?

Bezstresowy styl życia

6. Bezstresowy styl życia

Myślą przewodnią w życiu na Teneryfie jest … relaks. Ludzie tu mieszkający poświęcają więcej czasu… sobie, są uśmiechnięci i co najważniejsze przyjaźnie nastawieni do innych. Codzienny kontakt z naturą, słońcem i plażą oraz wpływ diety podobnej do śródziemnomorskiej powoduje, że dają o osobie znać nasze lepsze cechy. Patrzymy innymi oczyma na otaczającą nas rzeczywistość i z optymizmem myślimy o przyszłości.
Podwyższamy jakość naszego życia!

Fiesty przez cały rok

7. Fiesty przez cały rok

Każde miasto czy wioska na Teneryfie ma swoje święta czyli fiesty. Począwszy od lokalnych jarmarków, muzycznych wieczorków (”Tenderete”), pikników, degustacji win i kanaryjskich smakołyków, a skończywszy na widowiskowym karnawale w Santa Cruz (drugi co do wielkości karnawał po Rio de Janeiro), życie na wyspie tętni przez cały rok. Weekendy Kanaryjczycy spędzają zwykle na łonie natury organizując biwaki w gronie rodziny i przyjaciół.

Zdrowa i smaczna kuchnia

8. Zdrowa i smaczna kuchnia

Na Teneryfie spotkamy ogromną różnorodność ekskluzywnych restauracji, „tapas-barów” i oczywiście wszechobecnych fast-foodów. Na uwagę zasługują małe restauracyjki położone blisko targów rybnych. Zjemy w nich świeżą rybę, ośmiornicę lub owoce morza złowione podczas nocnych połowów kanaryjskich rybaków.

Aktywny wypoczynek i kultura

9. Aktywny wypoczynek i kultura

Teneryfa oferuje mieszkańcom i turystom prawie każdy rodzaj aktywności fizycznej. Wszystkie rodzaje sportów wodnych, naziemnych i w powietrzu dostępne są przez cały rok na naszej wyspie. Rozbudowane zaplecze sportowo-rekreacyjne Teneryfy jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających..
Natomiast „kulturalna” Teneryfa ma do zaproponowania pełen wachlarz ośrodków i wydarzeń od największej filharmonii (której budynek przypomina Operę w Sydney) poczynając, wielu teatrach, muzeach, salach kinowych, ośrodkach kulturalnych, imprezach folklorystycznych czy religijnych, i na unikalnym obserwatorium astrofizycznym kończąc.

Wielokulturowa atmosfera

10. Wielokulturowa atmosfera

Dzieci w wieku szkolnym bardzo często władają trzema językami ( hiszpański, angielski oraz język rodziców) co ułatwia im komunikację z innymi i pokonuje bariery, z którymi wielu z nas się boryka. Stają się pełnoprawnymi obywatelami Europy. Językiem urzędowym na Wyspach Kanaryjskich jest język hiszpański. Jednakże wokół nas mieszkają ludzie z wszystkich głównych państw Europy. Spotkamy tu duże enklawy Anglików, Niemców, Francuzów, Włochów czy Belgów. Nie można pominąć również narodów słowiańskich. Żyje tu wiele osób rosyjskojęzycznych, Czechów i Słowaków. Z roku na rok coraz więcej przybywa i naszych rodaków w poszukiwaniu idealnych warunków do życia.

Zdrowe i ekologiczne życie

11. Zdrowe i ekologiczne życie

Teneryfa jest jednym z najbardziej ekologicznych miejsc na świecie. Większość energii pozyskiwana jest ze źródeł odnawialnych, mimo że na wyspie znajduje się również jedna rafineria. Wyspy Kanaryjskie mają niski poziom zanieczyszczenia powietrza z powodu niewielkiego uprzemysłowienia oraz dzięki wiejącym pasatom (stały, ciepły wiatr o umiarkowanej sile 3~4°B, wiejący w strefie międzyzwrotnikowej). Zanieczyszczenia są stale monitorowane, aby nie przeszkadzały pracy obserwatoriów astrofizycznych położonych na szczytach masywów górskich. Prawie połowa wyspy (48,6%) to tereny chronione (parki narodowe, krajobrazowe, pomniki przyrody, itp.). Wszystkie te czynniki sprawiają, że ludzie mieszkający tutaj mniej chorują i dłużej cieszą się dobrym zdrowiem.

Sezon turystyczny przez cały rok

12. Sezon turystyczny przez cały rok

Teneryfa jest jednym z najbardziej ekologicznych miejsc na świecie. Większość energii pozyskiwana jest ze źródeł odnawialnych, mimo że na wyspie znajduje się również jedna rafineria. Wyspy Kanaryjskie mają niski poziom zanieczyszczenia powietrza z powodu niewielkiego uprzemysłowienia oraz dzięki wiejącym pasatom (stały, ciepły wiatr o umiarkowanej sile 3~4°B, wiejący w strefie międzyzwrotnikowej). Zanieczyszczenia są stale monitorowane, aby nie przeszkadzały pracy obserwatoriów astrofizycznych położonych na szczytach masywów górskich. Prawie połowa wyspy (48,6%) to tereny chronione (parki narodowe, krajobrazowe, pomniki przyrody, itp.). Wszystkie te czynniki sprawiają, że ludzie mieszkający tutaj mniej chorują i dłużej cieszą się dobrym zdrowiem.

Bezpieczne i rentowne inwestycje w nieruchomości

13. Bezpieczne i rentowne inwestycje w nieruchomości

Dzięki powyższym czynnikom i stabilnej ekonomii, Teneryfa jest idealnym miejscem do inwestowania w nieruchomości. Z roku na rok przybywa coraz więcej turystów z Polski co powoduje stale rosnące zapotrzebowanie na rezydencje i apartamenty wakacyjne. Wielu rodaków decyduje się na zakup apartamentu w celu jego wynajmu, aby po przejściu na emeryturę móc zamieszkać w nim i cieszyć się urokami tej pięknej wyspy.