Ogrody zoologiczne

Kilka faktów z historii. Inicjatorami stworzenia Loro Parque (1970) byli Wolfgang Kiessling i jego ojciec. Po dwóch latach od narodzin pomysłu, 17 grudnia 1972 r. park został otwarty dla publiczności. Do dnia dzisiejszego jest to największe prywatne zoo w Europie. Jego pierwotna powierzchnia wynosiła 13.000m² i ze swymi tropikalnymi ogrodami była domem dla wielu gatunków papugowatych.
W parku miały miejsce pierwsze pokazy w Europie, w których występowały papugi. Do tej pory Loro Parque odwiedziło ponad 40 milionów turystów z całego świata, a sam park swoją powierzchnię powiększył 10-krotnie. Powiększył również swoją ofertę i nie sposób podczas jednej wizyty obejrzeć wszystkie przygotowane przez organizatorów atrakcje.

Na terenie parku znajdują się restauracje, bary, sklepy z pamiątkami, tajska wioska, muzeum porcelany, place zabaw (kinderlandia) z kolejką szynową oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (bezpłatne wózki inwalidzkie – rezerwacji należy dokonać z trzydniowym wyprzedzeniem pod nr +34 922 373 841 wew. 331).

ZAREZERWUJ ATRAKCJĘ – KLIKNIJ TU