Informacje podstawoweTeneryfaWyspy Kanaryjskie

Lanzarote jest najbardziej wysuniętą na wschód wyspą Archipelagu Kanaryjskiego. Położona w odległości niecałych 100 km od kontynentu afrykańskiego, podzielona jest administracyjnie na siedem okręgów ze stolicą w Arrecife. Lanzarote zamieszkuje ponad 120 tys. osób. Rezerwat Biosfery wpisany na Światową Listę UNESCO w 1993 obejmujePark Narodowy Timanfaya oraz inne, nadzwyczajne obszary wulkaniczne, stanowiące inspirację dla oryginalnej twórczości Césara Manrique, znanego artysty zapisanego na trwałe w historii Lanzarote. W pobliżu wyspy znajduje się archipelag Chinijo, do którego należą cztery niezamieszkałe wysepki: Alegranza, Montaña Clara, Roque del Este i Roque del Oeste, oraz niewielka, zamieszała wyspa La Graciosa.

• KRAJOBRAZ: Lanzarote to wyspa księżycowego krajobrazu. Jest inna niż którykolwiek zakątek świata poznany przez Ciebie. Wyjątkowy pejzaż wyspy sprawia wrażenie jakby była z innego świata lub jakby nadal była w stanie tworzenia się.

• KULTURA: Na Lanzarote sztuka i kultura idą w parze. Nie pozostaniesz obojętny na nic co usłyszysz, zobaczysz, poczujesz lub czego doświadczysz.

• PRZYRODA: Wpisana na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCOw październiku 1993 roku, wyspa posiada 12 obszarów chronionych, wśród których wyróżnia się Park Narodowy Timanfaya,Montañas del Fuego (Góry Ognia), Jameos de Agua, jaskinia Cueva de los Verdes i wiele innych…