Wioski i miasta

Miasto La Orotava położone jest w rozległej dolinie o tej samej nazwie w północnej części Teneryfy. Wyróżnia się ono wśród innych miejscowości na wyspie swoją wyjątkową architekturą oraz niesamowitą atmosferą panującą w zacienionych patiach i staroświeckich dworkach.

Stare Miasto w La Orotawa zasługuje na dokładniejszą kontemplację. Można tu wyróżnić kościół parafialny Nuestra Señora de la Concepción, który jest pomnikiem narodowym.

Las Casas de los Balcones (Domy z Balkonami) są perłą w tradycyjnej architekturze wyspiarskiej. Wewnątrz znajdziemy Muzeum Dywanów i Ośrodek Rzemieślniczy.

W górach La Orotava znajdują się niezliczone trasy górskie. Niektóre z nich kończą swój bieg w kalderze Las Cañadas del Teide, znajdującej się na terenie Parku Narodowego.

Odwiedziny w tym pięknym mieście szczególnie polecamy w dwóch terminach: w okresie Świąt Bożego Narodzenia (na placu przed Urzędem Miasta ustawiana jest piękna szopka z figurami rzeczywistych rozmiarów) oraz dzień Bożego Ciała (o godz. 17 rozpoczyna się przejście procesji ulicami miasta po dywanach usypanych z płatków kwiatów i innych naturalnych elementów).