Informacje podstawoweTeneryfaWyspy Kanaryjskie

La Gomera, położona pomiędzy La Palmą, El Hierro i Teneryfą, zajmuje powierzchnię 372 km2 i jest drugą w kolejności, najmniejszą wyspą archipelagu. Podzielona jest administracyjnie na sześć okręgów (municipios), ze stolicą w San Sebastián de la Gomera. Ponad 200 tys. mieszkańców wyspy pracuje głównie w turystyce, rolnictwie i w sektorze usług. Park Narodowy Garajonay znajdujący się w centrum wyspy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

• KRAJOBRAZ: Krajobraz wyspy zaskakuje swymi przeciwieństwami i różnorodnością. Niewiele miejsc na świecie może poszczycić się bogactwem przyrody, które posiada ta wyspa o wulkanicznym charakterze i okrągłym kształcie, podkreślanym jej rzadkim, prehistorycznym pochodzeniem.

• KULTURA: Mieszkańcy La Gomery kochają swoje wino i sery. Lokalne wino spożywa się zazwyczaj razem z przekąską (tapas) z regionalnego sera, oraz ze smażoną wieprzowiną lub z tradycyjnymi klopsami zwanymi albóndigas. Silbo czyli język gwizdany jest jedyną w swoim rodzaju formą komunikacji na wyspach.

• PRZYRODA: Rozmaite, budzące podziw wąwozy, majestatyczne skały, wspaniałe zagajniki palmowe oraz Park Narodowy Garajonay ze strumieniami o krystalicznej wodzie oraz z bujną roślinnością lasów wawrzynowych.