Jeżeli ciekawi cię penetrowanie podziemnych jaskiń i tuneli to Wyspy Kanaryjskie, a szczególnie Teneryfa przeniesie cię w inny wymiar…wymiar świata podziemnego.

Ten inny świat to świat podziemnych jaskiń i wulkanicznych grot, krętych korytarzy i stromych rozpadlin, tuneli po których możesz spacerować lub wspinać się. Zagłębiając się w podziemny świat, poznasz inną stronę tej wyspy, piękny i egzotyczny świat „po drugiej stronie”.

Na największe zainteresowanie zasługuje La Cueva del Viento (Jaskinia Wiatru). Jaskinia ta, to najdłuższy tunel wulkaniczny w Europie i trzeci co do wielkości na świecie. Powstała ona w wyniku erupcji lawy z wulkanu Pico Viejo usytułowanego w pobliżu Pico del Teide. Liczy sobie ponad 17 km długości. Na trzech poziomach znajdują się fenomenalne formy geomorfologiczne takie jak czeluście i tarasy lawowe. Poza jej znaczeniem wulkanologicznym jest również interesująca pod kątem paleontologicznym i biologicznym. Jej korytarze łączą się z innymi jaskiniami ( Cueva Belen, Cueva del Sobrado czy Cueva de las Breveritas). Znanych jest 7 wejść do tego podziemnego kompleksu. Jest ona również źródłem informacji o prehistorycznym świecie fauny i flory kanaryjskiej.
Osoby zainteresowane mogą w towarzystwie profesjonalnych grotołazów wybrać się do tego podziemnego świata i podziwiać jego wyjątkowe wnętrze.

www.cuevadelviento.net
Jaskinię można zwiedzać od wtorku do soboty.
Godziny wejścia do jaskini: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00
Ceny: dzieci (5 – 14 lat) – 5 euro
dorośli – 15 euro