Informacje podstawoweTeneryfaWyspy Kanaryjskie

Zlokalizowana pomiędzy Teneryfą i Fuerteventurą Gran Canaria zajmuje powierzchnię blisko 1600 km2 i jest podzielona na 21 okręgów (municipios). Stolicą wyspy jest Las Palmas położone na północnym wschodzie i będące zarazem największym miastem Wysp Kanaryjskich. Licząca ponad 800 tysięcy mieszkańców Gran Canaria, podobnie jak Teneryfa, jest wyspą o najbardziej zróżnicowanej gospodarce, gdzie turystyka stanowi sektor dominujący. Ze względu na różnorodność klimatu, ukształtowanie geograficzne oraz roślinność, wyspa nazywana jest „kontynentem w miniaturze”.

• KRAJOBRAZ: Gran Canaria zaskakuje rozmaitością krajobrazów. Jałowe wydmy i gęste lasy, zapierające dech klify obok niekończących się złotych plaż. Bogata w kształty i kolory, wyspa ta, uwiedzie Cię swą okazałością i radością życia.

• KULTURA: Gran Canaria to synonim różnorodności kultur. Jest to jedno z uwarunkowań historycznych tego miejsca, w którym podróżni zatrzymywali się przejazdem, a społeczeństwo cechowała otwartość na wszystko co nowe i nieznane.

• PRZYRODA: Okazałe plaże, piękne zakątki do spacerów, możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, setki endemicznych, jedynych na całym świecie gatunków roślin niejednego wprawiły w zachwyt i wywarły niezapomniane wrażenia.