Audytorium położone w Santa Cruz to dzieło hiszpańskiego architekta Santiago Calatravy. Budynek ten zaskakuje swą konstrukcją i wywołuje duże wrażenie. Położony wśród niepowtarzalnego krajobrazu, pozwala zwiedzającym cieszyć się zarówno wyjątkowym dziełem architektonicznym jak i dziełami stworzonymi przez naturę, nadmorskim wybrzeżem i położonym nieopodal łańcuchem górskim masywu Anaga.

Według planu, budynek składa się z kolejno następujących po sobie platform, z których wyłania się zaokrąglona Sala Symfoniczna (Sala Sinfónica). Nad wszystkim króluje wzbudzający zachwyt wysoki, zaokrąglony żagiel, który zawieszony na wysokości 50 metrów przywołuje skojarzenia giętkości i ruchu, sprawiając wrażenie istoty żyjącej.

Oprócz inspirujących przestrzeni i konstrukcji architektonicznych, Audytorium oferuje bogaty program, dostępny bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej. Składają się na niego cykle: Taniec Teneryfy(Tenerife Danza), Atlantycki Jazz (Jazz Atlántico), Muzyka Świata (Músicas del Mundo), Wśród Przyjaciół(Entre Amigos) czy Wielcy Wykonawcy (Grandes Intérpretes). Program uzupełniają dodatkowo sezonowe występy Orkiestry Symfonicznej Teneryfy, Opery i Kanaryjskiego Festiwalu Muzycznego(Festival de Música de Canarias).

Realizacja tak bogatego programu jest możliwa dzięki licznym pomieszczeniom i salom, takim jak Sala Sinfónica, przygotowana na 1658 osób, czy Sala de Cámara z 428 fotelami. Obiekt dysponuje także mniejszymi pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu, między innymi salami do prób i spotkań oraz salami tanecznymi i wystawowymi.
Charakterystyczny biały kolor betonowego wykończenia oraz białe mozaiki dodają budynkowi wyjątkowej atrakcyjności. Podobnie wnętrza o jasnej przestrzeni i nowoczesnych, zadziwiająco zaokrąglonych kształtach, zachwycają swym bogactwem i złożonością architektury.

Adres: Avda. La Constitución, 1
38003 Santa Cruz de Tenerife
Telefon: +34 922 56 86 00
Web.: http://www.auditoriodetenerife.com/