Posiadłość kanaryjska zlokalizowana na północy Teneryfy. Posiadłość kanaryjska Ábaco to dom bezpośrednich potomków konkwistadora Bartolomé Benítez Pereira de Lugo, który był siostrzeńcem generalnego dowódcy podboju Wysp Kanaryjskich Alfonso Fernandez de Lugo. Dom pochodzi z wieku XVIII i jest usytuowany w samym sercu Puerto de la Cruz na terenie ziemskim zwanym El Durazno.
Jej architektura i wystrój jest wiernym odzwierciedleniem charakteru oryginalnej posiadłości. Otoczona pięknymi ogrodami, została skatalogowana jako Bien de Interés Cultural (Dobro Wagi Kulturowej), przez co jest częścią dziedzictwa historycznego miasta Puerto de la Cruz. Warto zwrócić uwagę na atmosferę stworzoną przez dekoracje z naturalnych kwiatów, owoców i warzyw.
W Ábaco będziesz mógł odbyć spacer przez historię i zrobić przerwę w drodze, aby zrelaksować się i cieszyć miejscem autentycznym, które przetrwało wieki.
Dysponuje Salonem Koktajlowym, z szerokim wyborem w karcie dla swoich klientów. W piątki, w Ábaco możesz cieszyć się “Romantycznymi Kolacjami”, z menu opracowanym przez Jesusa Gonzaleza, Szefa Restauracji el Duende, uprzyjemnionymi muzyką na żywo. Następnie, możesz delektować się „Koncertami Jazzowymi”, na które wejście jest bezpłatne.

W niedzielę oferujemy autentyczne “Tablao Flamenco”. Istnieje już niewiele miejsc, w których można cieszyć się Baletem Hiszpańskim w tak gorącym klimacie jak ten z Ábaco.

Ponadto, w niedziele podczas sezonu zimowego, od 10 lat oferujemy różnorodne “Koncerty Muzyki Klasycznej”: instrumenty strunowe, pianino, tenory, soprany… w bardzo wyszukanym klimacie.

• Godziny zwiedzania Mansión Ábaco:
Otwarte od wtorku do niedzieli, od 10:00 do 13:00
Salon Koktajlowy:
Otwarty od czwartku do soboty, od godziny 20:00
W niedziele od 15:30.
Wejście bezpłatne.

• Adres:
C/ Casa Grande. El Durazno
38400 Puerto de la Cruz
Telefon: +34 922 37 01 07

Web: www.abacotenerife.com/es